|
|
Wydanie zezwolenia na zorganizowanie imprezy masowej - Zezwolenie na organizację imprezy masowej nie jest równoznaczne z uzyskaniem zgody na zajęcie terenu na potrzeby imprezy. Organizator imprezy masowej jest zobowiązany do uzyskania zgody na zajęcie terenu:
- burmistrza miasta Mikołów - w przypadku, gdy impreza ma odbyć się na terenie gminnym,
- właściciela terenu - w przypadku, gdy impreza ma się odbyć na terenie prywatnym.
- Organizator imprezy masowej, nie później niż 14 dni przed wystąpieniem z wnioskiem o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej, zwraca się do komendanta miejskiego Policji i Państwowej Straży Pożarnej, kierownika jednostki organizacyjnej pomocy doraźnej (pogotowia ratunkowego) i państwowego inspektora sanitarnego o wydanie opinii.
- Organizator imprezy masowej jest obowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa osobom obecnym na imprezie oraz porządku podczas trwania imprezy.
- Jeżeli imprezy są przeprowadzane przez tego samego organizatora w tych samych obiektach i na terenach do tego przystosowanych częściej niż 2 razy w roku lub są to imprezy, dla których opracowano terminarz, burmistrz miasta Mikołów wydaje zezwolenie na przeprowadzenie wskazanej liczby imprez lub przeprowadzenie takich imprez w okresie jednego roku.
- W przypadku zmiany terminu imprezy masowej mającej odbyć się jednorazowo lub według ustalonego terminarza, organizator imprezy na 7 dni przed jej terminem zawiadamia organ wydający zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej oraz Policję i wszystkie służby ratownicze, które wydały opinie.
- Burmistrz miasta Mikołów wydaje decyzję o zakazie przeprowadzenia imprezy masowej w przypadku zmiany warunków bezpieczeństwa decydujących o wydaniu zezwolenia na jej przeprowadzenie.
- Straż Miejska Miasta Mikołowa z upoważnienia burmistrza miasta Mikołów ma obowiązek kontrolowania zgodności przebiegu imprezy masowej z warunkami określonymi w zezwoleniu.
- W przypadku stwierdzenia niespełnienia przez organizatora imprezy masowej warunków określonych w zezwoleniu, uprawniony przedstawiciel burmistrza miasta Mikołowa może przerwać imprezę masową.
- W przypadku uznania imprezy za imprezę o podwyższonym ryzyku porządkowi muszą legitymować się ważną licencją pracownika ochrony.
Podstawa prawna - Ustawa z dnia 20.03.2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. nr 62, poz. 504).
- Ustawa z dnia 16.11.2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. nr 225, poz. 1635 z późn. zm.).
- Art. 129 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071, z późn. zm.).
- Art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 7.07.1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118, z późn. zm.).
Wymagane dokumenty - Wniosek o udzielenie zezwolenia ( DOC (86 KB), PDF (87 KB)).
- Oryginał opinii Komendanta Miejskiego Policji w Mikołowie lub uwierzytelniona kopia.
- Oryginał opinii kierownika jednostki organizacyjnej pomocy doraźnej (pogotowia ratunkowego) lub uwierzytelniona kopia.
- Oryginał opinii Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie lub uwierzytelniona kopia.
- Oryginał opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach lub uwierzytelniona kopia.
- Kopie aktualnych protokołów z kontroli, sprawdzającej stan techniczny obiektu, w którym impreza masowa będzie się odbywać.
- Plan graficzny (wraz z opisem) obiektu lub terenu, na którym ma być przeprowadzona impreza masowa, zawierający:
- oznaczenie dróg dojścia i rozchodzenia się publiczności, dróg ewakuacyjnych i dróg dojazdowych dla pojazdów służb ratowniczych,
- oznaczenie punktów pomocy medycznej, punktów czerpalnych wody do picia i do celów przeciwpożarowych oraz punktów informacyjnych,
- oznaczenie lokalizacji hydrantów przeciwpożarowych, zaworów, przyłączy wody, gazu, energii elektrycznej oraz innych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo użytkowników obiektu lub terenu,
- informację o rozmieszczeniu służb porządkowych, rozmieszczeniu osób na imprezie masowej i ewentualnym rozdzieleniu ich według sektorów oraz rozmieszczeniu punktów gastronomicznych i sanitariatów.
- Program i regulamin imprezy.
- Regulamin obiektu - w przypadku masowej imprezy sportowej w regulaminie obiektu sportowego powinny się znaleźć dodatkowo informację o zasadach wstępu osób małoletnich oraz miejsc nieprzeznaczonych dla publiczności.
- Informacja o mogących wystąpić zagrożeniach porządku publicznego, o stanie liczebnym, organizacji, oznakowaniu, wyposażeniu i sposobie rozmieszczenia służb porządkowej i informacyjnej.
- Pisemna instrukcja określająca zadania służby porządkowej oraz warunki łączności pomiędzy podmiotami biorącymi udział w zabezpieczaniu imprezy.
- Szczegółowe zasady postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia.
- Oryginał lub uwierzytelniona kopia polisy ubezpieczeniowej, w przypadku imprezy, na którą wstęp jest odpłatny.
- Informacja o sposobie zapewnienia identyfikacji osób biorących udział w masowej imprezie sportowej o podwyższonym ryzyku organizowanej na stadionie lub w hali sportowej.
- Pisemna zgoda na przeprowadzenie imprezy masowej kierownika jednostki organizacyjnej lasów państwowych, parku narodowego lub krajobrazowego, w razie przeprowadzania imprezy na terenach będących w zarządzie jednostki.
- Informacja o powiadomieniu właściwego ze względu na miejsce, na którym ma się odbyć impreza masowa, dowódcy Żandarmerii Wojskowej, w przypadku przeprowadzania imprez masowych na terenach będących w zarządzie jednostek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej.
- Odpowiednio:
- oryginał lub uwierzytelniona kopia aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
- uwierzytelniona kserokopia dowodu osobistego - w przypadku gdy organizatorem jest osoba fizyczna,
- oryginał pełnomocnictwa do reprezentowania organizatora w przypadku reprezentowania organizatora przez pełnomocnika,
- kserokopia zaświadczenia o przeszkoleniu kierownika ds. bezpieczeństwa,
- w przypadku gdy właściciel obiektu, na terenie którego odbywa się impreza masowa, posiada decyzję powiatowego organu o pozwoleniu na użytkowanie, wydane stosownie do przepisów prawa budowlanego, a charakter imprezy masowej jest zgodny z przeznaczeniem obiektu, jest on obowiązany przedłożyć ważne opinie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie i Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach - opinie te są ważne nie dłużej niż 6 miesięcy.
Opłaty - Za wydanie zezwolenia - 82,00 zł.
- Od złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii - 17,00 zł (z wyłączeniem pełnomocnictwa udzielanego małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu, lub gdy mocodawcą jest podmiot zwolniony z opłaty skarbowej).
Miejsce złożenia dokumentów Referat Spraw Obywatelskich ul. Miarki 15 (budynek Białego Domku), I piętro, pokój nr 12 tel. (32) 324 84 55 e-mail: boo.1@mikolow.eu Jednostka obsługująca Referat Spraw Obywatelskich ul. Miarki 15 (budynek Białego Domku), I piętro, pokój nr 12 tel. (32) 324 84 55 e-mail: boo.1@mikolow.eul Godziny urzędowania poniedziałek od 730 do 1700 od wtorku do piątku od 730 do 1530 Sposób załatwienia sprawy Wydanie decyzji w sprawie zezwolenia na zorganizowanie imprezy masowej. Termin załatwienia sprawy Do 7 dni od dnia złożenia wniosku. Sposób przekazania informacji o sprawie Odbiór decyzji może nastąpić osobiście przez wnioskodawcę lub za pośrednictwem poczty, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Tryb odwoławczy Od decyzji odmawiającej zezwolenia na zorganizowanie imprezy masowej przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. Odwołanie składa się za pośrednictwem burmistrza miasta Mikołów.
|