|
|
Wymeldowanie z pobytu czasowego trwającego powyżej trzech miesięcy - Wymeldowania dokonuje się osobiście lub przez pełnomocnika posiadającego pełnomocnictwo udzielone na piśmie.
- Wymeldowania dokonuje osoba opuszczająca miejsce pobytu najpóźniej w dniu jego opuszczenia.
- Jeżeli okres pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące odpowiada okresowi zgłoszonemu przy zameldowaniu, osoba opuszczająca miejsce tego pobytu jest zwolniona od obowiązku wymeldowania się.
- Jeżeli osoba podlegająca obowiązkowi wojskowemu posiada kartę mobilizacyjną, przed dokonaniem wymeldowania jest obowiązana zgłosić zmianę adresu w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.
- Za osobę niepełnoletnią dokonującą wymeldowania druk podpisuje przedstawiciel ustawowy.
Podstawa prawna - Ustawa z dnia 10.04.1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (t.j. Dz. U. z 2006 r. nr 139, poz. 993 z późn. zmianami).
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24.12.2002 r. w sprawie zgłaszania i przyjmowania danych do zameldowania i wymeldowania oraz prowadzenia ewidencji ludności i ewidencji wydanych i utraconych dowodów osobistych (Dz. U. z 2002 r. nr 236, poz. 1999).
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31.08.1992 r. w sprawie zasad, zakresu i trybu spełniania wojskowego obowiązku meldunkowego oraz uzyskiwania zezwolenia na wyjazd i pobyt za granicę, a także organów właściwych w tych sprawach (Dz. U. z 1992 r. nr 68, poz. 344).
Wymagane dokumenty - Druk "zgłoszenie wymeldowania z miejsca pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące" ( PDF (35 KB)).
- Dowód osobisty osoby dokonującej wymeldowania.
- Książeczka wojskowa lub potwierdzenie zgłoszenia do rejestracji przedpoborowych:
- dotyczy to mężczyzn od 18 roku życia (którzy otrzymali potwierdzenie do rejestracji) do ukończenia 50 roku życia, a w przypadku mężczyzn posiadających stopnie wojskowe chorążych lub oficerów - 60 roku życia,
- dotyczy to kobiet przeniesionych do rezerwy, do ukończenia 40 roku życia, a w przypadku kobiet posiadających stopień chorążych lub oficerów - 50 roku życia.
- Odpis skrócony aktu urodzenia (w przypadku wymeldowania osoby niepełnoletniej).
Opłaty Nie podlega opłacie. Miejsce złożenia dokumentów Referat Spraw Obywatelskich ul. Miarki 15 (budynek Białego Domku), I piętro, pokój nr 14 tel. (32) 324 84 56 e-mail: boo.1@mikolow.eu Jednostka obsługująca Referat Spraw Obywatelskich ul. Miarki 15 (budynek Białego Domku), I piętro, pokój nr 14 tel. (32) 324 84 56 e-mail: boo.1@mikolow.eu Godziny urzędowania poniedziałek od 730 do 1700 od wtorku do piątku od 730 do 1530 Sposób załatwienia sprawy - Dokonanie wpisu o wymeldowaniu w książeczce wojskowej lub w potwierdzeniu zgłoszenia się do rejestracji przedpoborowych.
- Wydanie potwierdzenia wymeldowania z pobytu czasowego.
Termin załatwienia sprawy Niezwłocznie w obecności wnioskodawcy. Sposób przekazania informacji o sprawie Odbiór zaświadczenia bezpośrednio po jego wydaniu. Tryb odwoławczy Nie przysługuje.
|