|
|
Uchwała nr XLVII/972/2010 Rady Miejskiej w Mikołowie z dnia 22.06.2010 w sprawie zmian Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mikołowa dla terenu określonego jako "Borowa Wieś" w obrębie działek 464b/18, 467/21 przy ulicy Piaskowej Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8.03.1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. nr 142, poz. 1591 z 2001 r. z późniejszymi zmianami), art. 13 pkt 2 ustawy z dnia 20.07.2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (tekst jedn. Dz. U. nr 68 z 2007 r. poz. 449) oraz art. 14 ust. 8, art. 15 ust. 1, art. 20 ust. 1 i art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80 poz. 717 z 2003 r.) w związku z uchwałą Rady Miejskiej Mikołowa nr XV/216/2007 z dnia 23 października 2007 r., po stwierdzeniu zgodności projektu zmian Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mikołowa dla terenu określonego jako "Borowa Wieś" w obrębie działek 464b/18, 467/21 przy ulicy Piaskowej z ustaleniami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Mikołowa, uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej Mikołowa nr XX/247/99 z dnia 14 grudnia 1999 r. wraz ze zmianami przyjętymi uchwałą Rady Miejskiej Mikołowa nr XXXV/540/2005 z dnia 28 czerwca 2005 r., na wniosek burmistrza miasta Mikołowa, Rada Miejska w Mikołowie uchwala: §1 Zmianę Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mikołowa dla terenu określonego jako "Borowa Wieś" zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej Mikołowa nr XXVIII/417/2004 z dnia 30 listopada 2004 r. (ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego nr 6 poz. 103 z dnia 13 stycznia 2005 r.) w obrębie działek 464b/18, 467/21 przy ulicy Piaskowej, zwaną dalej "planem". §2 - Ustaleniami planu są:
- tekst planu stanowiący niniejszą uchwałę;
- rysunek planu w skali 1 : 1 000, który obowiązuje w zakresie określonym niniejszą uchwałą jest integralną częścią w formie załącznika graficznego nr 1.
- Integralnymi częściami niniejszej uchwały ponadto są:
- załącznik nr 2 - rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu;
- załącznik nr 3 - rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania.
- Rysunek planu, o którym mowa w ust. 1, zawiera następujące ustalenia planu:
- granice obszaru objętego planem;
- linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania wraz z symbolami identyfikacyjnymi tych terenów.
§3 Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o: - Uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę;
- Terenie – należy przez to rozumieć nieruchomości gruntowe lub ich części wyznaczone na Rysunku Planu liniami rozgraniczającymi;
- Nakazie, zakazie – należy przez to rozumieć warunki konieczne realizacji ustaleń planu;
- Dopuszczeniu – należy przez to rozumieć sposób przeznaczenia terenu, który nie jest warunkiem koniecznym realizacji ustaleń planu;
- Infrastrukturze technicznej - należy rozumieć sieci przesyłowe i rozdzielcze, urządzenia i związane z nimi obiekty służące w szczególności do obsługi obszaru objętego planem w zakresie komunikacji, zaopatrzenia w wodę, ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe, odprowadzania ścieków, usuwania odpadów, telekomunikacji, radiokomunikacji i radiolokacji, a także inne przewody i urządzenia służące zaspokajaniu potrzeb bytowych użytkowników nieruchomości;
- Dojeździe wewnętrznym – należy przez to rozumieć nie wydzieloną w rysunku planu liniami rozgraniczającymi istniejącą, lub konieczną do wykonania wewnętrzną drogę lub ulicę, która jest lub będzie niezbędna dla zapewnienia dojazdu do działek i obiektów. Przebieg tego dojazdu może być korygowany i ustalony na etapie projektowania inwestycji, w tym projektu podziału działek;
- Przepisach odrębnych - należy przez to rozumieć obowiązujące przepisy.
§4 - W wyodrębnionych liniami rozgraniczającymi terenach obszaru objętego Planem, ustala się następujące rodzaje przeznaczenia oraz ich symbole:
- PP/ZL – tereny budowli hydrotechnicznych związanych z utrzymaniem wód i ochroną przeciwpowodziową oraz zieleni leśnej;
- ZL – tereny lasów i zadrzewień bez możliwości zabudowy.
Ustalenia ogólne dla całego obszaru objętego planem §5 Zasady ochrony środowiska - Wszelkie inwestycje mogące mieć wpływ na urządzenia wodne, przeciwpowodziowe oraz lokalizowane w pobliżu naturalnych potoków i rzek – realizować zgodnie z przepisami odrębnymi.
- W obszarze objętym planem ustala się zakaz składowania odpadów.
§6 Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury - Na terenie objętym planem występują wydzielone strefy ochrony konserwatorskiej - Strefa "W" – ochrony archeologicznej – obejmująca cały obszar objęty planem.
- Wszystkie większe prace ziemne wykonywane w obrębie strefy "W", tj. prace związane z realizacją sieci infrastruktury technicznej, wykopy pod duże obiekty mieszkalne i usługowe, powinny mieć nadzór archeologiczny.
§7 Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej i drogowej - Plan definiuje ogólne zasady i kierunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej.
- W granicach planu dopuszcza się wydzielenie nieruchomości dla inwestycji liniowych lub obiektów inżynierskich i technologicznych, o ile nie narusza to pozostałych jego ustaleń.
- W granicach planu dopuszcza się adaptację, rozbudowę i modernizację istniejącej sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.
§8 Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacyjnych - Dopuszcza się wyznaczenie dróg wewnętrznych umożliwiających dostęp z drogi publicznej do terenów prowadzonej inwestycji.
§9 Scalenia i podział - Nie ustala się zasad scalania i podziału nieruchomości ani minimalnych wielkości wydzielanych działek.
§10 Tereny górnicze - Inwestycje prowadzone w granicach terenu górniczego "Makoszowy II" ustala się obowiązek spełnienia wymogów ich ochrony przed wpływami robót górniczych, w szczególności w zakresie posadowienia oraz konstrukcji budowli, w tym obowiązek ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów poprzez wykonanie odpowiednich ekspertyz lub dokumentacji geologiczno- inżynierskich – stosownie do określonych w przepisach odrębnych rodzajów warunków gruntowych oraz kategorii geotechnicznych obiektów lub ich poszczególnych części.
§11 Wszystkie tereny w granicach planu mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania zgodnie z ustaleniami planu, chyba, że w zapisie dotyczącym danego terenu ustalono inaczej lub występują sprzeczności wynikające z przepisów odrębnych. §12 Wysokość stawki procentowej, o której mowa w art. 36 ust. 4 - Wysokość stawki służącej naliczaniu jednorazowej opłaty w przypadku sprzedaży nieruchomości objętej planem, której wartość wzrosła w związku z uchwaleniem niniejszego planu, ustala się na:
- dla terenów oznaczonych symbolami PP/ZL – 10%;
- dla pozostałych terenów – nie ustala się.
Ustalenia dla poszczególnych terenów §13 - Teren budowli hydrotechnicznych związanych z utrzymaniem wód i ochroną przeciwpowodziową oraz tereny zieleni leśnej.
- Teren oznaczony na rysunku planu PP/ZL 01 przeznacza się pod budowle hydrotechniczne związane z utrzymaniem wód i ochroną przeciwpowodziową oraz tereny zieleni leśnej.
- Przeznaczenie dopuszczalne:
- obiekty i urządzenia służące likwidacji zagrożenia powodziowego;
- drogi dojazdowe wewnętrzne;
- trasy piesze i rowerowe;
- infrastruktura techniczna.
- Zakaz realizacji zabudowy kubaturowej trwale związanej z gruntem.
- Ustala się obowiązek zalesienia terenu po zakończeniu prac budowlanych związanych z realizacją budowli hydrotechnicznych związanych z utrzymaniem wód i ochroną przeciwpowodziową.
§14 - Teren lasów i zadrzewień bez możliwości zabudowy.
- Teren oznaczony na rysunku planu ZL01 przeznacza się pod tereny lasów i zadrzewień bez możliwości zabudowy.
- Przeznaczenie dopuszczalne - dolesienia.
- W granicy terenu ZL01 ustala się następujące zasady zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy:
- Zakaz realizacji zabudowy i obiektów budowlanych za wyjątkiem obiektów związanych z gospodarką leśną.
- Prowadzenie gospodarki leśnej stosownie do przepisów odrębnych.
Ustalenia końcowe §15 Wykonanie powierza się burmistrzowi miasta Mikołowa §16 - Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego oraz na stronach internetowych gminy.
- Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.
Dokument można pobrać ze strony w formacie PDF (1460 KB). Dokument można pobrać ze strony w formacie PDF (1461 KB). Dokument można pobrać ze strony w formacie PDF (1461 KB).
|